2005 Results

January 2005

Wed 12 th Montagu Bay Southern Summer Series 1
Wed 19 th 5 Mile Beach Southern Summer Series 2
Wed 26th Mt Nelson Southern Summer Series 3

February 2005

Wed 2nd Knocklofty Southern Summer Series 4
Wed 9th Howrah Southern Summer Series 5
Wed 16th Bellerive Southern Schools/Twilight 1
Wed 16th Trevallyn Reserve EVOC Summer Series 1
Sun 20nd Mt Nelson Southern Local 1
Wed 23th Taroona Southern Schools/Twilight 2
  Trevallyn Reserve EVOC Summer Series 2
Thu 24th Domain - C Ch 1 Team names
Thu 24th Domain - C Ch 1 Individual results
Thu 24th Domain - C Ch 1 Teams results
Thu 24th Domain - C Ch 1 Teams results - points
Sun 27th Tiagarra North west Local 1

<!- *** centre column ends here ***--> March 2005

Wed 2nd Howrah Southern Schools/Twilight 3
  Trevallyn Northern Schools/Twilight 3
Thurs 3rd Domain Corporate Challenge 2 (Individual)
Thurs 3rd Domain Corporate Challenge 2 (Points by Team)
Thurs 3rd Domain Corporate Challenge 2(Points by Individual)
Sun 6th Coningham Southern Local
Wed 9th Knocklofty Southern Schools/Twilight 4
  Trevallyn Northern Schools/Twilight 4
Thurs 10th Domain Corporate Challenge 3(Individual)
Thurs 10th Domain Corporate Challenge 3(Pts x Team)
Thurs 10th Domain Corporate Challenge 3(Pts x Ind)
Sat 12th St Helens Day 1
Sat 12th St Helens Day 1 (Splits)
Sun 13th St Helens Day 2 - TOS 1
Sun 13th St Helens Day 2 - TOS 1 (Splits)
Sun 13th St Helens Day 2 - TOS 1 - Excellence Points
Mon 14th St Helens Day 3
Mon 14th St Helens Day 3 (Splits)
Mon 14th St Helens Day 3 (Totals)
Wed 16th Montagu Bay Southern Schools/Twilight 5
  Trevallyn Northern Schools/Twilight 5
  Trevallyn Northern schools
Thurs 17th Domain Corporate Challenge 4(Individual)
Thurs 17th Domain Corporate Challenge 4(Pts x Team)
Thurs 17th Domain Corporate Challenge 4(Pts x Ind)
Sun 20th Clarence Marshes TOS2
Sun 20th Clarence Marshes TOS2 (Splits)
Sun 20th Clarence Marshes TOS Points
Sun 20th Clarence Marshes Excellence Points
Sun 20th Clarence Marshes Excellence Progress Points
Wed 23 rd Domain Southrn Schools Champs
Fri 25 th Jindabyne Easter Family Relays
sat 26 th Jindabyne Easter Day 1
Wed 27 th Jindabyne Easter Day 2
Wed 28 th Jindabyne Easter Day 3
Wed 28 th Jindabyne Easter Totals

April 2005


Sun 3rd Ridgeway Southern Local 3
Sun 3rd Tree Garden NW local 2
Sun 10th Stags Head All Schools Championships
Sun 17th Stephensdale Northern Local 1
Sun 24th Verwood TOS3 Individual
Sun 24th Verwood Splits
Sun 24th Verwood Cumulated TOS Points
Sun 24th Verwood Event Excellence Points
Sun 24th Verwood Cumulated Excellence Points
Mon 25th Tas Relay Champs Individual Results
 

May 2005

Sun 1st Risdon Brook Dam Southern Local4
Sun 1st Royal Park N Park O
Sun 1st Buttons Beach NW Local 3
Sun 15 th Cuckoo Hill N Local
Sun 22nd Stags Head TOS 4 (Individual)
Sun 22nd Stags Head TOS 4 (Splits)
Sun 22nd Stags Head TOS 4 (TOS Points)
Sun 22nd Stags Head TOS 4 (Excellence Points)
Sun 22nd Stags Head TOS 4 (Excellence Points YTDl)
Sun 29th The Lea Southern Local 5
Sun 29th Gog Plantation MTBO 1
Sun 29th Turnerkewee NW Local 4

June 2005

Sun 5 th Heritage Forest N Park O 2
Sat 11th Punchbowl Night O relay
Sun 12 th Russell Plains TOS 5
Sun 12 th Russell Plains TOS 5 (Splits)
Sun 12 th Russell Plains TOS 5 (TOS Points)
Sun 12 th Russell Plains TOS 5 (Excellence Points)
Sun 12 th Russell Plains TOS 5 (cumulated excellence points)
Mon 13 th Inveresk Tas Sprint Championships
Sun 19 th Risdon Brook Dam S Local and 4 Peaks
Sun 19 th 5 Logs N Local
Sun 26th Wild Dog Creek TOS 6
Sun 26th Wild Dog Creek TOS 6 (splits)
Sun 26th Wild Dog Creek TOS 6 (TOS Points)
Sun 26th Wild Dog Creek TOS 6 (Excellence points)
Sun 26th Wild Dog Creek TOS 6 (cumulated excellence)

July 2005

Sun 3rd Young Town Northern Park O 3
Sun 10th Bluff River (Individual) TOS 7
Sun 10th Bluff River (Splits) TOS 7
Sun 10th Bluff River (TOS pts) TOS 7
Sun 10th Bluff River (Ex Pts) TOS 7
Sun 10th Bluff River (Cum Ex Pts) TOS 7
Sun 17th Five Mile Beach Southern Park Series 1
  Landfall Northern Local 4
Sun 24th Mt Nelson Southern Park Series 2
  Mt Nelson (cum pts) Southern Park Series 2
  China Bush Northern MTBO
Sun 31st Royal George (Indiv) State League 1
Sun 31st Royal George (Splits) State League 1
Sun 31st Royal George (SL Pts) State League 1
Sun 31st Royal George (Ex Pts) State League 1
Sun 31st Royal George (CEx Pts) State League 1

August 2005

Sun 7th Poimina S Park Series 3
  Poimina Cumulative S Park O results
  Holly Bank N Park Series 4
  Buttons Beach NW Local 6
Sun 14th Ridgeway Southern Park Series 4
  Ridgeway Final cumulative S park O results
  Four Springs MTBO 3
Sun 21nd Lieemunetta State League 2 Individual
  Lieemunetta State League 2 Splits
  Lieemunetta State League 2 S/L Cumulative
  Lieemunetta State League 2 Excellence
  Lieemunetta State League 2 Excellence Cumulative
Sun 28th 5 Mile Beach S Local 7

September 2005

Sun 4th Risdon Brook Middle Distance Championships Individual
Sun 4th Risdon Brook Middle Distance Championships Split Times
Sun 4th Risdon Brook Middle Distance Championships SL Cum points
Sun 4th Risdon Brook Middle Distance Championships Ex Pts
Sun 4th Risdon Brook Middle Distance Championships Cum Ex Pts
Sun 11th Johnny Macs S Local
Sun 17th Virginstowe MTBO Champs
Sat 24th The Lea Lea Warmup Event
Sun 25th Pittwater Tas Long Distance Championships
Sun 25th Pittwater State League Points
Sun 25th Pittwater State League Points Final Cumulated
Sun 25th Pittwater Excellence Points
Sun 25th Pittwater Excellence Points Final Cumulated

October 2005

Sat 1st Littlechilds Creek Australian Long Distance Championships
Sun 2nd Littlechilds Creek Australian Relay Championships
Wed 12th Howrah Southern Schools/Twilight 1
Wed 12th Punchbowl Northern Twilight 1
Sun 16th Turnerkerwee Local North West 8
Sun 16th Calverts Beach S. Local 9
Wed 19th Mt Nelson Southern Schools/Twilight 2
Wed 19th Youngtown Northern Twilight 2
Wed 26th Montagu Bay Southern Schools/Twilight 3
Wed 26th Trevallyn Northern Twilight 3

November 2005

Wed 2nd Poimena Southern Schools/Twilight
Wed 2nd Inveresk Northern Schools/Twilight
Sun 6th Daisybank Southern Local 10
Wed 9th Waverley Park Southern Schools/Twilight
Wed 9th Trevallyn lake Northern Schools/Twilight
Thurs 10th Domain Corp Ch 1(Results by individual)
Thurs 10th Domain Corp Ch 1(Results by team)
Thurs 10th Domain Corp Ch 1(Points by team)
Sun 13th Tree Garden NW Local
Wed 16th Domain Southern Schools/Twilight
Thurs 17th Domain Corp Ch 2(Results by individual week 3)
Thurs 17th Domain Corp Ch 2(Individual cumulated points)
Thurs 17th Domain Corp Ch 2(Results by team)
Thurs 17th Domain Corp Ch 2(Points by team)
Thurs 24th Domain Corp Ch 3(Results by individual week 3)
Thurs 24th Domain Corp Ch 3(Individual cumulated points)
Thurs 24th Domain Corp Ch 3(Results by team)
Thurs 24th Domain Corp Ch 3(Points by team)
Sun 27th Pittwater Southern Christmas Event

      <!- *** centre column ends here ***-->