M10

Splits

1.225km 20m

Pos Name Club Age Class Time
1st Caleb Broughan     9:48
2nd Morgan Evans     11:50
3rd Isak Oswald     11:59
4th Louis Ewington     12:05
5th Ned Wolfe     12:08
6th Alexander Kwa     12:31
7th Jett McComb   M10 19:10
8th Louis Ewington     24:08

M12

Splits

1.225km 20m

Pos Name Club Age Class Time
1st Jack Whelan     9:41
2nd Ethan Stubbs   M12 10:20
3rd Lewis Ould     11:12
4th Rhys Evans     11:39
m10 Hunter Oliver     14:04
m10 Aaron Oliver     14:08

M14

Splits

1.85km 40m

Pos Name Club Age Class Time
1st Johann Burgess   M14 14:16
2nd Luke West   M14 15:18
3rd Lewis Ould     23:01
4th Jack Whelan     24:11
5th Rhys Evans     29:40

M16

Splits

2.65km 70m

Pos Name Club Age Class Time
1st Oisin Stronach   M16 17:18
2nd Jake West   M16 49:41
w1 Joseph Dickinson   M16 21:20
m15 Sebastian O'Halloran   M16 33:20

M21

Splits

3km 80m

Pos Name Club Age Class Time
1st Ashley Nankervis   M21 18:54
2nd Jarrah Day   M21 19:49
3rd Jon McComb   M21 20:27
4th Jemery Day   M21 22:56
5th Matthew Cohen   M21 22:58
6th Ken McLean   M21 24:20
7th Bernard Walker   M21 27:11

M40

Splits

2.65km 70m

Pos Name Club Age Class Time
1st Simon Stubbs   M40 26:00

M45

Splits

2.65km 70m

Pos Name Club Age Class Time
m13 Mark West   M45 33:22

M50

Splits

2.65km 70m

Pos Name Club Age Class Time
1st Bill Butler   M50 24:14
2nd Dirk Nankervis   M50 24:50
m13 Sebastian Burgess   M50 22:12

M55

Splits

2.275km 55m

Pos Name Club Age Class Time
1st Peter Cusick   M55 18:15
2nd Paul Pacqué   M55 20:03
m11 Jeff Dunn   M55 17:24

M60

Splits

2.275km 55m

Pos Name Club Age Class Time
1st Bert Elson   M60 20:02
2nd Greg Hawthorne WRT M60 20:30
3rd Paul LeFevre   M60 22:01
4th Mike Calder   M60 22:12
5th Lindsay Pender   M60 23:41
6th Ian Rathbone WRT M60 24:05
7th John Brock   M60 24:51
8th Randall Hope   M60 25:50

M65

Splits

1.675km 25m

Pos Name Club Age Class Time
1st Larry Podmore   M65 17:13
2nd Jim Laver   M65 20:35
3rd Roger Harlow   M65 20:50

M70

Splits

1.675km 25m

Pos Name Club Age Class Time
1st John Brammall   M70 18:36

W10

Splits

1.225km 20m

Pos Name Club Age Class Time
1st Breanna Broughan     9:48
2nd Matilda Harvey     9:53
3rd Nikola Marriott     10:48
4th Georgie Featherstone     12:14
5th Alice Wolfe     12:21
6th Alice Wolfe     13:04
7th Liana Stubbs   W10 15:36
8th Zali McComb   W10 15:37
9th Eva Bermudas     20:51
m5 Georgie Featherstone     12:56

W12

Splits

1.225km 20m

Pos Name Club Age Class Time
1st Charlotte Harvey     9:48
2nd Eleanor McLean   W12 10:57
m10 Caitlin Silverberg     13:28

W14

Splits

1.85km 40m

Pos Name Club Age Class Time
1st Rhiannon Evans     26:30
2nd Caitlin & Cassie Silverberg     27:24

W16

Splits

2.275km 55m

Pos Name Club Age Class Time
1st Zoe Dowling   W16 18:37

W21

Splits

2.65km 70m

Pos Name Club Age Class Time
1st Anna Dowling   W21 21:05
2nd Clare Hawthorne WRT W40 23:37
3rd Sonia Lawrie   W21 28:36
w1 Cathy McComb   W21 20:38

W35

Splits

2.275km 55m

Pos Name Club Age Class Time
1st Sussan Best   W35 22:50
2nd Jane Pulford   W35 22:57

W40

Splits

2.275km 55m

Pos Name Club Age Class Time
1st Alison Stubbs   W40 22:12

W45

Splits

2.275km 55m

Pos Name Club Age Class Time
1st Gayle West   W45 26:00

W50

Splits

2.275km 55m

Pos Name Club Age Class Time
1st Christine Brown   W50 20:49
2nd Sally Wayte   W50 23:07
3rd Andrea Schiwy   W50 24:16
4th Liz Butler   W50 24:57
5th Donelda Niles   W50 28:40
6th Judy Davis   W50 29:26

W55

Splits

1.675km 25m

Pos Name Club Age Class Time
1st Rosie Rutledge   W55 23:55
2nd Jane Calder   W55 25:05
3rd Wendy Andrewartha   W55 25:31
4th Diana Cossar-Burgess   W55 32:27
5th Maureen LeFevre   W55 33:49

W60

Splits

1.675km 25m

Pos Name Club Age Class Time
1st Jan Hardy   W60 16:54
2nd Hilary Cane   W60 17:54
3rd Robyn Chapman   W60 19:40
4th Barbara Tassell   W60 24:56

W65

Splits

1.675km 25m

Pos Name Club Age Class Time
1st Sally Salier   W65 16:52
2nd Debbie Gale   W65 18:15

W70

Splits

1.675km 25m

Pos Name Club Age Class Time
1st Valerie Brammall   W70 21:55
2nd Mary Hawthorne   W70 30:41

EOD C5-6

Splits

1.675km 25m

Pos Name Club Age Class Time
m4 Morgan Evans     25:50

EOD C8-9

Splits

1.225km 20m

Pos Name Club Age Class Time
1st Madeline Broughan     9:42
2nd Phil Harvey     9:49
3rd Meaghan Harvey     9:52
4th Krristine Broughan     9:59
5th Dean Broughan     10:04
6th Caleb Garnder     12:25
7th Thomas Gall and Elijah Harvey     15:08
8th Caitlin Lyall     18:31
9th Fiona Ewington     23:36
10th Suzanne Oswald     24:08
11th Sophie and Euan Best EVT   34:00
m2 m7 Fiona Ewington     15:32

M17-20

Splits

2.65km 70m

Pos Name Club Age Class Time
1st Corey Bowerman     21:30
2nd Luke Nichols     28:12

Men Short

Splits

2.275km 55m

Pos Name Club Age Class Time
1st Caleb Gardner     28:33
2nd Alexander Kwa     28:34
m5-16 Thomas Gall & Elijah Harvey     29:25

Mens B

Splits

1.85km 40m

Pos Name Club Age Class Time

W17-20

Splits

2.65km 70m

Pos Name Club Age Class Time
1st Nicola Marshall     23:50
2nd Hannah Goddard     23:52

Women Short

Splits

1.675km 25m

Pos Name Club Age Class Time
1st Jane Cusick     21:12
2nd Remy Baliey   W14 33:08
3rd Charlotte Harvey, Matilda Harvey & Nicola Marriott     37:36