Course 1

Splits

3.85km

Pos Name Club Age Class Time
1st Paul Pacque EVT M55 36:27
2nd Jon McComb ALT M40 41:47
3rd Matthew Cohen ALT M21 44:10
4th Dion McKenzie ALT M35 52:45
m8-11 Stuart Lawrie ALT M21 27:01

Course 2

Splits

3.425km

Pos Name Club Age Class Time
1st Bernard Walker WRT M50 33:18
2nd Oisin Stronach ALT M16 43:35
3rd Corey Bowerman EVT M18 54:11
4th Sonia Lawrie ALT W21 65:37

Course 3

Splits

3.125km

Pos Name Club Age Class Time
1st Mark West ALT M45 38:42
2nd Jeff Dunn ALT M55 39:47
3rd Michael Burt RRA   41:40
4th Nicola Marshall ALT W18 42:12
5th Christine Brown EVT W50 42:50
6th Jake West ALT M16 44:53
7th Kim Carroll ALT W35 46:02
8th Greg Hawthorne WRT M60 47:40
9th Gary Carroll ALT M50 52:21
10th Paccy Stronach ALT M50 63:09
11th Andrea Schiwy ALT W50 73:15
m12 David Cole EVT M50 124:44

Course 4

Splits

2.8km

Pos Name Club Age Class Time
1st Mike Dowling WRT M50 28:24
2nd Sue Hancock WRT W45 32:17
3rd David Marshall ALT M60 33:00
4th Bert Elson ALT M60 35:08
5th John Brock EVT M65 36:05
6th Christine Marshall ALT W50 41:09
7th Ian Rathbone WRT M60 43:01
8th Cathy McComb ALT W40 44:13
9th Simon Stubbs EVT   48:43
10th Martin Bicevskis ALT M60 52:27
11th Peter Cusick ALT M55 53:52
12th Roger Harlow EVT M65 59:57
13th Lindsay Pender ALT M60 60:40
14th Mike Calder ALT M60 66:09
15th Sally Wayte ALT W50 70:44
16th Rachel Gosnell ALT W45 72:35
17th Gayle West ALT W45 74:07
18th Judy Davis ALT W50 77:10
19th Kelly Aitken EVT   84:18
20th= Sam Jarvis EVT   84:19
20th= Alison Stubbs EVT   84:19
22nd Elizabeth Bicevskis ALT W60 86:37
23rd Jane Cusick ALT W50 95:53
m7 Kari Eronen ALT M60 66:36

Course 5

Splits

2.375km

Pos Name Club Age Class Time
1st Zoe Dowling WRT W16 42:16
2nd Jim Laver ALT   43:13
3rd Jan Hardy ALT W60 44:04
4th Sally Salier ALT W65 45:48
5th Janet Bush ALT W65 49:48
6th Ross Kelly ALT M65 52:00
7th Hilary Cane ALT W60 55:42
8th Helena Griggs ALT W65 57:45
9th John Fox ALT   58:56
10th Rosie Rutledge ALT W55 59:06
11th Ken Saunders EVT M65 60:53
12th Rodney Miller ALT M70 70:27
13th Ron Briggs EVT M65 71:00
14th Wendy Andrewartha ALT W55 74:53
15th Wayne Griggs ALT M70 75:10
16th Robyn Chapman ALT W60 80:39
17th Beverley Miller ALT W60 82:36
18th Barbara Tassell ALT W60 83:19
19th Jenny Bourke     113:22
m5 Luke West ALT M14 38:34
m7-11 Kylee Gluskie ALT W21 48:11

Course 6

Splits

1.65km

Pos Name Club Age Class Time
1st Peter Hall WRT M70 50:11
2nd Mary Hawthorne WRT W70 54:29
3rd Pat McGuire WRT W70 57:42
4th Jane Calder ALT W55 91:18

Course 7

Splits

2.425km

Pos Name Club Age Class Time
1st Sebastian O'Halloran     33:38
2nd Monica Andersch ALT   48:20
3rd Kara Fox ALT W16 62:51

Course 8

Splits

1.7km

Pos Name Club Age Class Time
1st Jaidyn Gluskie ALT M12 23:33
2nd Jett McComb ALT   40:37
3rd Zali McComb ALT   40:38
4th Ethan Stubbs EVT M12 62:33
5th Eloise Fox ALT   65:56
m8 Joyce Jones WRT W90 57:02

Course 9

Splits

1.2km

Pos Name Club Age Class Time
1st Liana Stubbs EVT W10 33:13