1

Splits

11.725km 205m

Pos Name Club Age Class Time
1st Ashley Nankervis EVT M16 110:33
2nd Dion McKenzie ALT M21 120:00
3rd Jemery Day ALT M45 133:48
4th Matthew Cohen ALT M21 140:04

2

Splits

8.475km 170m

Pos Name Club Age Class Time
1st Stuart Lawrie ALT M20 75:40
2nd Jarrah Day ALT M16 92:05

3

Splits

6.125km 120m

Pos Name Club Age Class Time
1st Brodie Nankervis EVT M18 47:28
2nd Ulysse Siaud EVT M16 68:15
3rd Gary Carroll ALT M50 69:00
4th Robert Wrigley EVT M45 73:24
5th Mike Dowling WRT M50 73:34
6th Bryce Fleming EVT M16 74:12
7th Corey Bowerman EVT M16 80:41
8th Dirk Nankervis EVT M50 88:46
9th Nicola Marshall ALT W18 88:49
10th Alex Doyle     99:15
11th Andrea Schiwy ALT W50 101:18
12th Luke Nichols EVT M16 138:44
13th Paccy Stronach ALT M50 146:10
rtd Caitlyn Webb ALT W18  
m6-13 Shaun McDonough EVT M18 41:24
m7 m9-13 Petra Huttunen ALT W17 59:11
m8 Oisin Stronach ALT M16 64:13

4

Splits

5.625km 125m

Pos Name Club Age Class Time
1st David Marshall ALT M60 56:38
2nd Sue Hancock WRT W45 60:22
3rd Randall Hope WRT M60 60:44
4th Anna Dowling WRT W16 66:07
5th Christine Brown EVT W50 69:12
6th Warren McDonough EVT M55 69:50
7th Mike Calder ALT M60 74:17
8th Martin Bicevskis ALT M60 80:16
9th Hannah Goddard EVT W16 80:26
10th Jeff Dunn ALT M55 82:26
11th Peter Cusick ALT M55 89:26
12th Rosie Rutledge ALT W50 93:30
13th Sally Wayte ALT W50 102:58
14th Jane Cusick ALT W50 113:54
15th Danielle Nankervis EVT W21 117:03
16th Roger Harlow EVT M60 117:31
17th Donelda Niles EVT W45 127:44

5

Splits

5.15km 100m

Pos Name Club Age Class Time
1st Cathy McComb ALT W40 64:09
2nd John Brammall EVT M70 68:21
3rd Brian Carswell EVT M60 70:16
4th Alison Stubbs EVT W40 70:23
5th Peter Shaw ALT M65 74:19
6th Jim Laver ALT M65 78:19
7th Debbie Gale EVT W65 79:27
8th Barbara Tassell ALT W60 84:40
9th Peter Hoban EVT M65 88:11
10th Hilary Cane ALT W60 88:17
11th Simon Stubbs EVT M40 88:52
12th Ross Kelly ALT M65 92:58
13th Janet Bush ALT W65 96:07
14th Robyn Chapman ALT W60 100:16
15th Rodney Miller ALT M65 117:17
16th Valerie Brammall EVT W65 123:45
17th Beverley Miller ALT W60 126:41
18th Ron Briggs EVT M65 142:50

6

Splits

3.575km 80m

Pos Name Club Age Class Time
1st Pat McGuire WRT W70 106:15
rtd Tony Mount ALT M80  

7

Splits

3.6km 70m

Pos Name Club Age Class Time
1st Zoe Dowling WRT W14 38:50
2nd Celsey Adams EVT W16 41:24
3rd Joseph Dickinson EVT M14 48:17
4th Alexandra Wrigley EVT W14 66:36
5th Lili Wrigley EVT W12 67:09
6th Konomi Taniwaki & Christine Marshall ALT W45 71:40
7th Tim Harlow EVT M35 84:18
rtd Pavel Anichkin      
rtd Joyce Jones WRT W85  

8

Splits

2.65km 65m

Pos Name Club Age Class Time
1st Ethan Stubbs EVT M12 37:44
2nd Eleanor McLean   W10 49:51

9

Splits

2.275km 50m

Pos Name Club Age Class Time
1st Will Fleming EVT M10 30:49
2nd Lucas Wrigley EVT M10 32:54
3rd Greta Brown   W10 39:04
4th Liana Stubbs EVT W10 43:15
5th Sophie Best EVT W10 60:54
disq Euan Best EVT M10 28:22