Long Men

Splits

3.600km

Pos Name Club Age Class Time
1st Dion McKenzie ALT M21 40:48
2nd Allan Hood     46:51
3rd Bernard Walker WRT M50 48:08
4th Mark West ALT M45 50:41
5th Oisin Stronach ALT M16 53:19
6th Peter Cusick ALT M55 53:20
7th Bert Elson ALT M60 58:19
8th Graham Sargison ALT M60 63:36
9th Jake West ALT M14 64:04
10th Matthew Cohen ALT M21 66:29
11th Lindsay Pender ALT M60 68:38
12th Roscoe Taylor ALT M55 74:03
13th Gary Carroll ALT M50 74:18
14th Luke West ALT M14 82:34
15th Ross Kelly ALT M65 93:27
16th Hein Poortenaar     94:41
17th Tom Poortenaar     94:47
18th Julian Roscoe ALT M60 101:16
mp Mark Buckerfield ALT M55  

Long Women

Splits

3.600km

Pos Name Club Age Class Time
1st Amy Buckerfield ALT W20 50:18
2nd Leida Williams ALT W21 51:48
3rd Emma Campbell ALT W20 63:09
4th Jane Pulford ALT W35 64:58
5th Gayle West ALT W45 86:16
6th Elizabeth Bicevskis ALT W60 92:15
7th Janet Bush ALT W65 95:12

Medium Men

Splits

2.600km

Pos Name Club Age Class Time
1st Ian Rathbone WRT M60 36:57
2nd Jim Laver ALT M65 40:20
3rd Peter Shaw ALT M65 41:11
4th Andrew Moore     42:55
5th Andrew Barber ALT M50 43:27
6th Graham Scott     53:49
7th Martin Bicevskis     54:43
8th Tony Mount ALT M80 57:35
9th Bob Moore     65:43
10th Hugh Clarke     68:05
11th Hunter     89:39
12th Chamberlain     93:04
13th Slaghuis     93:58
14th MacDonald     120:55
15th Louis Ravanat     121:48
16th Michael Walters     121:52

Medium Women

Splits

2.600km

Pos Name Club Age Class Time
1st Sally Salier ALT W65 45:42
2nd Jan Hardy ALT W55 45:55
3rd Andrea Schiwy ALT W50 47:30
4th Rosie Rutledge ALT W50 48:56
5th Robyn Chapman ALT W60 50:01
6th Nicole Bryan ALT W21 52:09
7th Barbara Tassell ALT W60 53:31
8th Pauline More     54:35
9th Janet Buckerfield ALT W55 65:38
10th Natalia Atkins     82:51
11th Helen Stephens     82:52

Novice Men

Splits

0.900km

Pos Name Club Age Class Time
1st Andrew Walters     10:06
2nd Thomas Bennet     18:43
3rd Pru Clarke     20:32
4th Ben McMillen     21:10
5th Preston Moore     21:17
6th Cater Family     24:27

Novice Women

Splits

0.900km

Pos Name Club Age Class Time
1st EvieTanner     9:56
2nd Melinda Walters     13:49

Short Men

Splits

1.400km

Pos Name Club Age Class Time
1st= Bentley 3     36:43
1st= Bentley 2     36:43
3rd Bentley1     38:52
4th Aizan     49:50
5th Pru Clarke     52:01

Short Women

Splits

1.400km

Pos Name Club Age Class Time
1st Amanda Bamford   W40 27:47
2nd Katie McIntyre     30:08
3rd Sue Mount ALT W75 31:18
4th Zoe Dorey     31:30
5th Wendy Andrewartha ALT W55 32:06
6th Debbie Bourke ALT W50 41:10
7th Melinda Walters     50:33