Long Men

Splits

5.200km 170m

Pos Name Club Age Class Time
1st Brodie Nankervis EVT M18 42:02
2nd Allan Hood     42:15
3rd Jemery Day ALT M45 46:38
4th Darryl Smith WRT M55 48:16
5th Jarrah Day ALT M16 49:41
6th Jeff Dunn ALT M55 51:22
7th Dion McKenzie ALT M21 51:40
8th Bernard Walker WRT M50 53:40
9th Mike Morffew WRT M50 54:43
10th Andrew Mackay     62:13
11th Oisin Stronach ALT M16 62:50
12th Matthew Cohen ALT M21 63:23
13th Mark Buckerfield ALT M55 66:38
14th Tom Marshall ALT M20 73:09
15th Gary Carroll ALT M50 74:34
16th Graham Scott     81:35
17th Peter Cusick ALT M55 82:18
18th Ross Kelly ALT M65 102:12
19th Paccy Stronach ALT M50 103:18
20th Phil Murrell     108:39

Long Women

Splits

5.200km 170m

Pos Name Club Age Class Time
1st Jane Pulford ALT W35 77:33
2nd Andrea Schiwy ALT W50 84:12
3rd Sally Wayte ALT W50 87:35
4th Emma Campbell ALT W20 87:45
5th Nicola Marshall ALT W18 92:19
6th Jane Cusick ALT W50 111:35
7th Gayle West ALT W45 119:57
mp Chloe Hawthorne     144:16

Medium Men

Splits

3.575km 100m

Pos Name Club Age Class Time
1st Lindsay Pender ALT M60 40:58
2nd Roscoe Taylor ALT M55 41:18
3rd Ian Rathbone WRT M60 41:56
4th Mike Calder ALT M60 44:16
5th Dirk Nankervis EVT M50 47:45
6th Larry Podmore WRT M65 55:51
7th Luke West ALT M14 56:10
8th Andrew Barber     62:45
9th Rob Hunter     75:22
10th Wayne Griggs ALT M70 77:10
11th Morgan Hart     82:28
12th Mark Hey WRT M55 132:31

Medium Women

Splits

3.575km 100m

Pos Name Club Age Class Time
1st Sue Hancock     36:13
2nd Rosie Rutledge ALT W50 52:31
3rd Kim Carroll ALT W35 52:40
4th Elizabeth Canning WRT W45 52:44
5th Sally Salier ALT W65 54:36
6th Janet Buckerfield ALT W55 55:12
7th Helena Griggs ALT W65 56:15
8th Adele Winslow ALT W60 56:58
9th Wendy Andrewartha ALT W55 73:27
10th Nicole Bryan ALT W21 77:29
mp Sue Mount ALT W75  
mp Janet Bush ALT W65 58:42

Novice Men

Splits

1.825km 55m

Pos Name Club Age Class Time
1st William Plumb & Harry Driessen     34:58
2nd Richard Eccleston     41:00
3rd Adam Potito     56:15
4th John Hay     70:12

Novice Women

Splits

1.825km 55m

Pos Name Club Age Class Time
1st Melinda Walters     45:15

Short Men

Splits

2.500km 80m

Pos Name Club Age Class Time
1st John Fox     41:19
2nd Alexander Mackay     46:46
3rd Peter Hall WRT M70 47:08
4th Oscar, Helen and Ian Semler     47:25
5th Liam Mead and James Grove     56:13
6th Pearl, Rupert, Amanda and John Bamford     58:50
7th Helen Macdonald and Eriak Ttutt     60:37
mp Sam Drissen     36:04

Short Women

Splits

2.500km 80m

Pos Name Club Age Class Time
1st Alison Hay     34:54
2nd Nicholas Family     45:31
3rd Inala Day ALT W12 47:41
4th Mary Hawthorne WRT W70 50:39
mp Sue Mount ALT W75 43:00