School Long Boys

Splits

3.950km

Pos Name Club Age Class Time
1st Chris Lawson GYC11   24:49
2nd Andrew McKay HUTCHINS9   24:57
3rd Oisin Stronach FRIENDS8 M14 27:32
4th Henry Crosswell FRIENDS10   34:24
5th Samual House GYC11   36:08
6th James Cocker GYC11   37:35

School Long Girls

Splits

3.950km

Pos Name Club Age Class Time
1st Rebecca Butler FRIENDS11   28:33
2nd Caitlyn Webb GYC11   28:51
3rd Nicola Marshall FRIENDS10 W16 30:50
4th Grace Fulton COLLEGIATE12   33:20

School Long Men

Splits

3.950km

Pos Name Club Age Class Time
1st Louis Coad WRT M18 18:49
2nd Jeff Dunn ALT M55 23:00
3rd Gary Carroll ALT M45 23:36
4th Lindsay Pender ALT M60 27:20
5th Mike Calder ALT M60 27:40
6th Matthew Cohen     28:44
7th David Marshall ALT M55 30:48
8th A Koerbin     33:04
9th Andrew Barber     38:16
10th Renny Duckett ALT M60 40:32

School Long Women

Splits

3.950km

Pos Name Club Age Class Time
1st Karen Wild-Allen     29:01
2nd Rosie Rutledge ALT W50 30:07
3rd Sally Wayte ALT W50 31:38
4th Jan Hardy ALT W55 35:48
5th Janet Bush ALT W60 36:17
6th Jane Calder ALT W55 37:49

School Medium Boys

Splits

2.850km

Pos Name Club Age Class Time
1st Mathew Levis FRIENDS10   18:58
2nd Nathan Wise FRIENDS7   41:34
mp Josh Allen FRIENDS4   30:47

School Medium Girls

Splits

2.850km

Pos Name Club Age Class Time
1st Kara Fox FRIENDS7   28:26
2nd Jacinta McKay COLLEGIATE7   29:12
3rd Rachel Allen FRIENDS6   29:48
4th Laura Thomas FRIENDS6   29:49
5th Alecia Forest COLLEGIATE7   48:46
6th Rebecca Harris COLLEGIATE7   48:49
7th Abbey Clark OGILVIE7   50:44
8th Madeline Geard OGILVIE7   50:47
mp Gabriel Larson FRIENDS4   30:51

School Medium Men

Splits

2.850km

Pos Name Club Age Class Time
mp Tony Mount ALT M80 41:05

School Medium Women

Splits

2.850km

Pos Name Club Age Class Time
1st Nicole Bryant     31:26
2nd Anne-Marie McKay     32:50
3rd Debbie Burke     35:53

School Short Boys

Splits

1.875km

Pos Name Club Age Class Time
1st Oliver Kelly FRIENDS7   22:05

School Short Girls

Splits

1.875km

Pos Name Club Age Class Time
1st Stephanie Gordon COLLEGIATE10   12:30
2nd Kara Fox FRIENDS7   13:45
3rd Sophie Curtis FRIENDS9   15:04
4th Georgia Robinson FRIENDS9   15:05
5th= Mirrin Stronach DUNALLY6   15:56
5th= Caitlin Gadd OGILVIE7   15:56
7th Jessic Bentley HOWRAHPRIMARY5   16:03
8th Maddi Polzin COLLEGIATE7   17:41
9th Kara Devlin TAROONA4   17:58
10th Ellie Downling TAROONA6   17:59
11th Luisa Devlin TAROONA6   23:49
12th Eric Hutt ROKEBY9   25:34

School Short Men

Splits

1.875km

Pos Name Club Age Class Time

School Short Women

Splits

1.875km

Pos Name Club Age Class Time
1st Helen Mcdonald     25:37