Course 1

Splits

Pos Name Club Age Class Time
1st Stuart Lawrie ALT M20 91:47
2nd Brodie Nankervis EVT M18 96:51
3rd Kenneth McLean EVT M45 123:12
4th Dion McKenzie ALT M21 123:49
5th Jemery Day ALT M45 128:32

Course 2

Splits

Pos Name Club Age Class Time
1st Bernard Walker WRT M50 96:53
2nd Mark West ALT M45 97:25
3rd Gary Carroll ALT M45 120:50
4th Emma Campbell ALT W18 206:56

Course 3

Splits

Pos Name Club Age Class Time
1st Ashley Nankervis EVT M16 58:41
2nd Justin Woolford   M35 64:31
3rd Jarrah Day ALT M14 70:41
4th Leida Williams ALT W21 83:05
5th Louis Coad WRT M18 84:08
6th Jade Kerber EVT M18 94:40
7th Rebecca Butler ALT W18 99:41
8th Todd Nankervis EVT M21 106:53
9th Rebecca Phillips EVT W17 109:40
10th Jessie West ALT W18 112:22
11th Corey Bowerman EVT M16 113:29
12th Luke Nichols EVT M16 114:07
13th Kim Hazeldine ALT W35 148:19
mp Julian Roscoe ALT M60 162:38

Course 4

Splits

Pos Name Club Age Class Time
1st David Marshall ALT M55 59:46
2nd Nigel Davies EVT M60 65:29
3rd Peter Shaw ALT M60 68:49
4th Ray Wright EVT M55 73:45
5th Randall Hope WRT M55 74:27
6th Sussan Best EVT W21 77:54
7th Warren McDonough EVT M55 80:40
8th Mike Calder ALT M60 84:47
9th Andrea Schiwy ALT W45 86:46
10th Carol Phillips EVT W45 90:26
11th Liz Butler ALT W50 92:51
12th Martin Bicevskis ALT M60 94:15
13th Roger Harlow EVT M60 97:27
14th Jane Cusick ALT W50 99:24
15th Gayle West ALT W40 101:32
16th Rachel Gosnell ALT W40 145:49
17th Robyn Chapman     153:20
18th Donelda Niles EVT W45 173:21
mp Eric Bonney      
mp Rosie Rutledge ALT W50 106:15
mp Nick Mitsakis     157:17

Course 5

Splits

Pos Name Club Age Class Time
1st Jim Laver ALT M65 55:03
2nd John Brammall EVT M65 60:29
3rd Benjamin Millington EVT M16 62:07
4th Ross Kelly ALT M65 69:56
5th Judy Davis ALT W50 72:32
6th Valerie Brammall EVT W65 74:56
7th Wayne Griggs ALT M65 76:39
8th Barbara Tassell ALT W60 78:04
9th Wendy Andrewartha ALT W55 80:55
10th Adele Winslow ALT W60 106:17
11th Helena Griggs ALT W65 112:40
12th Pat McGuire WRT W70 119:45
mp Sue Mount ALT W75 94:28

Course 6

Splits

Pos Name Club Age Class Time
1st Tony Mount ALT M80 46:56
2nd Celsey Adams EVT W14 56:05
3rd Sharon Coad WROC W45 61:47
4th Jake West ALT M14 81:00

Course 7

Splits

Pos Name Club Age Class Time
1st Luke West ALT M12 24:13

Course 8

Splits

Pos Name Club Age Class Time
1st Elliott Adams   M12 29:20
2nd Arabella Phillips EVT W10 48:35
3rd Eleanor McLean EVT   73:34