Open Men

Splits

3.400km

Pos Name Club Time
1 Stuart Lawrie ALT 23:17
2 Dion McKenzie ALT 26:23
3 Louis Coad WRT 27:27
4 Jemery Day ALT 28:21
5 Tom Palfrey ALT 31:03
6 Andrew Mackay Casual 35:35

Junior Men

Splits

Open Women

Splits

3.400km

Pos Name Club Time
1 Sue Hancock WRT 30:37
2 Cathy McComb ALT 31:03
3 Kim Carroll ALT 32:37
4 Amy Buckerfield ALT 36:58
5 Jessie West ALT 38:45
6 Sally Wayte ALT 41:55
7 Andrea Schiwy ALT 42:11
8 Gayle West ALT 45:21
9 Helena Griggs ALT 50:40
10 Liz Canning WRT 51:22
11 Adele Winslow ALT 51:49
12 Diana Cossar-Burgess ALT 69:27

Junior Women

Splits

2.600km

Pos Name Club Time
1 Lucy Haass Casual 43:04
2 Jacinta Mackay Casual 49:46

Master Men

Splits

2.600km

Pos Name Club Time
1 Warwick Moore WRT 33:37
2 Terry Liggins ALT 39:40
3 Tony Mount ALT 40:36
4 Rob Hunter ALT 55:17

Master Women

Splits

2.600km

Pos Name Club Time
1 Jan Hardy ALT 29:02
2 Sally Salier ALT 30:42
3 Robyn Chapman ALT 31:54
4 Wendy Andrewartha ALT 44:02
5 Sue Mount ALT 51:01
6 Mary Hawthorne WRT 51:10
7 Jane Calder ALT 52:22

Medium

Splits

2.600km

Pos Name Club Time
1 Jane Pulford ALT 24:37
2 John Tope   34:02
3 Dale Tope   34:22
4 Thomas Poortenaar   35:55
5 Leandra Bennett   41:05
6 Rachel Tope   42:40
7 Will Rickards   44:02
8 Tracey Pitman   44:05
9 Anne-Marie Mackay   50:12
10 Rinyna Nicholas   53:56
11 Zoe & Mike Dowling WRT 54:04
12 Natasha Wiggins   57:15
13 Helen Stephens   57:17
14 Christina Schmuki   57:58
15 Kylie Ireland   58:01

Senior Men

Splits

3.400km

Pos Name Club Time
1 Bernard Walker WRT 28:30
2 Mark West ALT 29:03
3 Mike Morffew WRT 29:48
4 Kari Eronen ALT 29:52
5 Bert Elson ALT 30:40
6 Jeff Dunn ALT 30:56
7 Gary Carroll ALT 32:01
8 Peter Shaw ALT 33:54
9 Mark Buckerfield ALT 36:18
10 Randall Hope WRT 37:18
11 Hugh Fitzgerald WRT 37:20
12 Graham Sargison ALT 37:23
13 Greg Hawthorne WRT 40:00
14 Martin Bicevskis ALT 41:35
15 Roscoe Taylor ALT 43:34
16 Brendan Hey WRT 46:16
17 Andrew Koerbin WRT 47:42
18 Curtis Taylor ALT 49:58
19 Andrew Barber ALT 50:04
20 Mike Calder ALT 64:27
  Lindsay Pender ALT dnf

Senior Women

Splits

2.600km

Pos Name Club Time
1 Judy Davis ALT 30:23
2 Rosie Rutledge ALT 33:02
3 Sharon Coad   33:10
4 Janet Palfrey ALT 34:17
5 Kate Lucas ALT 35:06
6 Fiona Doherty ALT 46:23

Short

Splits

1.375km

Pos Name Club Time
1 Dominic Easton   10:25
2 Barney Russell   19:48
2= Dominic Easton   19:48
4 Luke West ALT 22:16
5 Jett McComb   22:28
6 John Tope   22:51
7 Rachel Tope   22:59
8 Zali McComb   23:07
9 Dale Tope   23:26
9= Alicia Adams-Gill   23:26
11 Thomas Poortenaar   24:17
12 Eill Rickards   27:44
13 Toby Rickards   27:58
14 James Parkyn   28:28
15 Denne Family   31:42
16 Yearsley Family   33:13
17 Arcki Heath Dawborn   35:26
18 Erin Wairenga Moore   35:42
19 Emille Tatton   35:54
20 Matilda Hutt   37:13
21 Saamantha Parkyn   37:17
22 Leila Hickman   37:28
23 Tara Stroh-Reilly   37:32
24 Jave Easton   37:44
25 India Stroh-Reilly   37:49
26 Inala Day   41:10
27 James Russell   48:13
28 Eliza Hutt   57:15
29 Joyce Jones WRT 61:41
  Finlay Underwood   dnf
  James Hickman   dnf