W21E

Splits

4.725km 135m

Pos Name Club Time
1 Vanessa Round SA 32:25
2 Kathryn Ewels VIC 34:41
3 Lizzie Ingham ACT 34:53
4 Mace Neve ACT 35:21
5 Jasmine Neve VIC 35:29
6 Tracy Marsh NSW 35:40
7 Natasha Key VIC 36:21
8 Laurina Neumann QLD 36:27
8= Anna Sheldon QLD 36:27
10 Aislinn Prendergast VIC 36:33
11 Bridget Anderson QLD 38:24
12 Shannon Jones ACT 38:30
13 Susanne Casanova NT 38:58
14 Jenny Casanova SA 39:49
15 Cath Chalmers NSW 40:13
16 Rachel Effeney QLD 40:14
17 Sarah Buckerfield TAS 40:24
18 Clare Hawthorne VIC 43:06
19 Wendy Read QLD 46:44
20 Brea Pearce TAS 51:28
mp Felicity Brown NSW 36:59

M21E

Splits

5.900km 160m

Pos Name Club Age Class Time
1 Julian Dent NSW   31:16
2 Simon Uppill SA   33:05
3 Murray Scown NSW   35:06
4 Rob Preston NSW   36:04
5 Ian Meyer NSW   37:09
6 Reuben Smith SA   37:15
7 Warren Key VIC   38:02
8 Evan Barr VIC   38:34
9 Peter Preston NSW   38:47
10 Jim Russell VIC   40:27
11 Ben Rattray SA M21 40:35
12 Bruce Arthur VIC   40:55
13 Morten Neve VIC   42:08
14 Piotr Czajkowski VIC   42:20
15 David Brownridge VIC   42:24
16 Andrew Hill NSW   44:27
17 Blair Trewin VIC   45:30
18 Mathieu McGuire QLD   49:36
19 Grant McDonald ACT   50:38

W17-20E

Splits

4.725km 135m

Pos Name Club Time
1 Belinda Lawford ACT 40:23
2 Amy Buckerfield TAS 49:18
3 Rebecca Phillips TAS 50:42
4 Emma Campbell TAS 50:50
5 Emily Cantwell QLD 51:12
6 Katelyn Effeney QLD 52:38
7 Rebecca Butler TAS 53:25
8 Claire Butler TAS 54:25
9 Jessie West TAS 54:29

M17-20E

Splits

5.900km 160m

Pos Name Club Time
1 Oliver Poland ACT 36:24
2 Oscar Phillips TAS 37:04
3 Ian Lawford ACT 37:48
4 Brodie Nankervis TAS 37:58
5 Lachlan Dow ACT 38:33
6 Stuart Lawrie TAS 39:50
7 Max Neve VIC 39:51
8 Todd Neve VIC 41:01
9 Shaun McDonough TAS 42:32
10 Tom Goddard TAS 42:34
11 Louis Coad TAS 43:09
12 Oliver Crosato QLD 43:10

M10

Splits

1.850km 95m

Pos Name Time
1 Aston Key 18:26

M12

Splits

1.850km 95m

Pos Name Time
1 Luke West 26:30

M14

Splits

2.775km 90m

Pos Name Time
1 Jarrah Day 18:29
2 Oisin Stronach 26:15
3 Jake West 27:58

M16

Splits

3.750km 115m

Pos Name Time
1 Ashley Nankervis 30:04
2 David Tay 33:52
3 Corey Bowerman 53:05
4 Ben Millington 57:15
5 Luke Nichols 111:46

M21

Splits

Pos Name Time
1 Dion McKenzie 63:08
2 Conan Prendergast 63:26

M40

Splits

4.725km 135m

Pos Name Time
1 Brenton Gray 48:21

M45

Splits

4.200km 130m

Pos Name Time
1 Lance Read 36:58
2 Jemery Day 38:46
3 Gary Carroll 41:46
4 Kenneth McLean 49:10
5 Dirk Nankervis 55:43

M50

Splits

4.200km 130m

Pos Name Time
1 Bernard Walker 34:08
2 Michael Morffew 41:13
3 Michael Dowling 42:29
4 Peter Effeney 47:25
5 Bill Butler 49:54
6 Paccy Stronach 62:21

M55

Splits

3.750km 115m

Pos Name Time
1 Roch Prendergast 38:26
2 Nick Dent 41:52
3 Warren McDonough 42:56
mp Bert Elson 39:38

M60

Splits

3.750km 115m

Pos Name Time
1 Peter Shaw 40:49
2 Graham Sargison 46:31
3 Mike Calder 52:41
4 Martin Bicevskis 69:28
5 Wayne Griggs 76:44
mp Renny Duckett 50:37

M65

Splits

3.150km 85m

Pos Name Club Age Class Time
1 John Brammall     36:40
n/c Roscoe Taylor ALT M55 52:21
2 Rodney Miller     71:27

W10

Splits

1.850km 95m

Pos Name Time
1 Arabella Phillips 24:11

W16

Splits

3.150km 85m

Pos Name Time
1 Anna Dowling 48:06

W21

Splits

Pos Name Time
1 Sussan Best 55:00
2 Danielle Nankervis 94:21

W35

Splits

4.200km 130m

Pos Name Time
1 Jane Pulford 49:16
1= Kim Carroll 49:16
3 Anna Fitzgerald 49:52

W40

Splits

3.750km 115m

Pos Name Time
1 Cathy McComb 41:38
2 Rachel Gosnell 59:50
3 Gayle West 64:21

W45

Splits

3.750km 115m

Pos Name Club Age Class Time
1 Su Yan Tay     43:53
2 Paula Shingler NSW W45 46:57
3 Toni Brown     50:56
4 Andrea Schiwy     58:06
5 Carolyn Phillips     64:03

W50

Splits

3.750km 115m

Pos Name Time
1 Liz Abbott 38:26
2 Judy Davis 58:19
3 Sally Wayte 60:09
4 Elizabeth Bicevskis 62:58
5 Rosie Rutledge 65:19

W55

Splits

3.150km 85m

Pos Name Time
1 Sue Key 36:24
2 Hilary Wood 43:48
3 Jan Hardy 56:28
4 Robyn Chapman 69:35
5 Judy Prendergast 72:39

W60

Splits

3.150km 85m

Pos Name Time
1 Debbie Gale 42:35
2 Beverley Miller 80:24

W65

Splits

3.150km 85m

Pos Name Club Age Class Time
1 Sally Salier     48:36
2 Helena Griggs ALT W65 57:32
3 Valerie Brammall EVT   67:39
4 Caryl Woof EVT   68:32

W70

Splits

3.150km 85m

Pos Name Time
1 Mary Hawthorne 72:58
mp Pat McGuire 79:46

W85

Splits

1.850km 95m

Pos Name Club Age Class Time
disq Joyce Jones WRT W85 69:28

M35+AS

Splits

3.150km 85m

Pos Name Time
1 Rob Lewis 34:48

W16+B

Splits

2.775km 90m

Pos Name Time
1 Catherine Phillips 48:16
2 Jane Calder 52:26
mp Fiona Baillie 53:36