Orienteering Results

Tas Schools Champs 2002

_

Boys 10A    1.7 Km

1        Tom Marshall                        CAMP  13:44      

2        Stuart Lawrie                         JP11     14:20      

3        Liam Brooks                         EXPS    24:30      

Boys 12A    2.3 Km

1        Elliot Temby                          EXPS    17:53      

2        Tim Cover                             EXPS    21:02      

3        Logan Wright                        EXPS    22:55      

4        Hamish Stevens                     LCGS   28:28      

5        Matthew Johnson                  EXPS    30:13      

6        Alex Kearnes                        EXPS    30:28      

7        Michael Beg                          EXPS    31:09      

8        Jordan Widdowson               EXPS    41:25      

9        Clayton Brown                      WPS     58:55      

10      Oscar Phillips                        NPS     7 ctrls      

Boys 14A    2.9 Km

1        Alistair Mooney                     LCGS   20:15      

2        Seb Woof                             LCGS   20:34      

3        Peter Kleywegt                      NT        24:28      

4        Nicholas Ward                      FRND   24:59      

5        Anthony Brown                     DELH   25:33      

6        Ben Bowring                         LCGS   34:48      

Boys 16A    4.1 Km

1        Hope Matthew                      FRND   26:12      

2        Louis Elson                            NT        27:06      

3        Tom Statham                         LCGS   28:56      

4        Aidan Morrison                     LCGS   35:40      

5        Daniel James                         LCGS   35:53      

6        Tom Meumann                      FRND   37:09      

7        Ryan Smyth                           FRND   37:39      

8        Dean O'brien                         LCGS   44:42      

9        Matthew Mulcahy                  HUTC   45:02      

10      Simon Foster                         HUTC   59:10      

11      Thomas Pavic                        MACK 89:21      

Boys Intermediate B    2.8 Km

1        Chris Ballard                         FRND   21:56      

2        Ed Bourke                             LCGS   24:04      

3        Stephen Donovan                  MACK 25:18      

3        Adam Foster                         MACK 25:18      

5        Alex Brunacci                        LCGS   26:38      

6        Daniel Hocking                      HUTC   28:42      

7        Christopher Hocking              HITC    28:58      

8        Alastair Worth                       EXPS    30:08      

8        Kieren Mitchell                      EXHS   30:08      

8        Alastair Worth                       EXHS   30:08      

11      Jack Scott                             FRND   36:00      

Boys Open A    5.2 Km

1        Conrad Elson                        ELIZ     35:00      

2        Lee Andrewartha                   HUTC   42:53      

3        Luke Topfer                          FRND   53:03      

4        Paul Statham                         LCGS   53:04      

5        Jimmy Walsh                         HUTC   59:05      

Boys Primary B    1.7 Km

1        Aaron Langlois                      EMM    14:39      

1        David Scaife                          EMM    14:39      

3        Martin Vitesnik                      FRND   17:12      

4        Brendan-leigh Hodkinson       TPS      20:33      

Boys Senior B    4.1 Km

1        Alex Gunn                             LCGS   28:39      

2        Zenith Hunter                         LCGS   9 ctrls      

Girls 10A    1.7 Km

1        Ella Currie                             EXPS    15:37      

2        Elliana Hope                          FRND   16:20      

3        Kelsie Wright                        EXPS    17:55      

4        Kate Mitchell                         EXPS    19:48      

Girls 12A    2.3 Km

1        Danielle Button                      EXPS    18:30      

2        Sally Whitmore                      EXPS    32:36      

3        Lauren Vaessen                     EXPS    36:36      

Girls 14A    2.9 Km

1        Jessica Davis                         COLL   21:42      

2        Hannah James                       LCGS   22:24      

3        Sonia Lawrie                         MACK 23:01      

4        Ruth Middleton                      OGIL    29:58      

5        Lara Haas                             OGIL    30:58      

6        Jessie Cuthbertson                 EXHS   36:02      

Girls 16A    4.1 Km

1        Hanny Allston                        FRND   32:50      

2        Emma Warren                       CLAR   36:01      

3        Grace Churchill                      OGIL    39:23      

4        Eleanor Haas                         OGIL    39:36      

5        Georgina Hagger                   COLL   47:52      

Girls Intermediate B    2.8 Km

1        Jana Vitesnikova                    FRND   22:20      

2        Francis Cameron                   LCGS   22:44      

3        Sarah Vaux                           OGIL    26:35      

4        Annabell Hey                         OGIL    28:32      

5        Eliza Burke-polden                OGIL    30:42      

6        Persia Brookes                      OGIL    31:53      

7        Caitlin Hey                            OGIL    32:11      

8        Fiona Wagner                        OGIL    33:45      

9        Rachel Jolly                           LCGS   34:23      

10      Emily Briggs                          OGIL    34:53      

10      Erin Barney                           OGIL    34:53      

12      Nitya Malhotra                      COLL   35:04      

13      Maria Apostaloska                COLL   36:00      

14      Hayley Blackwell                   OGIL    36:40      

14      Brittany Seabrook                 OGIL    36:40      

16      Phoebe Jackson-morriso       COLL   37:05      

17      Chloe Vaux                           OGIL    38:04      

18      Allyce Burton                        COLL   38:22      

19      Ashley Pedder                       COLL   38:57      

20      Ashley Webb                        COLL   40:57      

21      Emma Donnelly                     LCGS   44:16      

22      Erica Britton                          MACK 50:21      

22      Elise Harper                          MACK 50:21      

Girls Open A    5.2 Km

1        Julia Davies                           ELIZ     45:20      

2        Anthea Barrow                      ROSC   46:41      

3        Rebecca Jolly                        LCGS   50:26      

4        Steph Hargreaves                  LCGS   68:22      

5        Amelia Hagger                       COLL   73:00      

Girls Primary B    1.7 Km

1        Georgia Ollier                        EXPS    32:20      

2        Jenita Cooper                        TPS      40:52      

3        Erin Worth                            EXPS    DNS      

Girls Senior B    4.1 Km

1        Tess Morrison                       LCGS   35:42      

2        Stephanie Ashbolt                  COLL   39:14      

3        Laura Oldfield                       LCGS   63:48      

4        Katherine Rybak                   MACK 75:25      

4        Elizabeth Rennie                    MACK 75:25      

6        Julia Leeson                           COLL   80:21      

7        Lucy Line                              COLL   99:30