Orienteering Results

Twilight3 Trevallyn

06/03/2002

30 minute Score                  2.5 Km                    

1        Miles Ellis                              --                          14 ctrls

2        Hannah James                       LCGS                   11 ctrls

3        Zenith Hunter                         LCGS                   9 ctrls

4        Samantha Sloan                     LCGS                   8 ctrls

5        Ben Bowring                         LCGS                   7 ctrls  

 

50 minute Score                                                 

1        Aidan Morrison                     LCGS 19 ctrls

2        Daniel James                         --        19 ctrls

3        David Wright                         --        19 ctrls      

4        Shelagh O'Brien                     --        18 ctrls

5        John Brammall                       --        18 ctrls      

6        Valerie Brammall                   --        16 ctrls      

         

Long    5 Km

1        Simon Phillips                        --          27:57      

2        Colin O'brien                         --          43:38      

3        Kerry Smith                           AMC    46:37

         

Medium    3 Km

1        Ron Briggs                            --          23:48      

2        Cathy Lawrence                    --          24:17      

3        Stephanie Hargreaves            LCGS   24:50      

4        Aussie Meyer                        --          27:17      

5        Elliot Temby                          EXPS    28:00      

5        Katy Humphries                    AMC    28:00      

7        Logan Wright                        EXPS    28:01      

8        Tony Westbrook                   --          31:08      

9        Alex Kearnes                        EXPS    31:38      

9        John Fisher                            EPS      31:38      

11      Danielle Button                      EXPS    33:40      

11      Kelsie Wright                        EPS      33:40      

13      Emily Read                            LCGS   33:45      

14      Philip Chalmers                      --          36:00      

15      Magnus Gustaffson                WLPS   41:17      

16      Alastair Mooney                    LCGS   57:06      

17      Tess Morrison                       LCGS   59:08      

18      Beau Begent                          LCGS    1 ctrl      

18      Simon Parkes                        LCGS    1 ctrl      

20      Alex Brunacci                        LCGS   2 ctrls      

21      Jarrah O'brien                        --           DNF

         

Short    1.5 Km

1        Oscar Phillips                        NPS      10:48      

2        Anthony Brown                     WPS     11:01      

3        Alex James                            LPS      11:59      

4        Catherine Phillips                   --          13:24      

5        Clayton Brown                      WPS     13:59      

5        Sharyn Brown                       --          13:59      

7        Jordon Widdowson               EXPS    14:05      

7        Tim Cover                             EXPS    14:05      

9        Hannah Jolly                          LCGS   15:18      

10      Hamish Stevens                     LCGS   16:18      

11      Rachel Jolly                           LCGS   17:51      

12      Sam Pedley                           LCGS   19:00      

13      Aidan Wright                         EXPS    22:42      

13      Karen Wright                        --          22:42      

15      Isobel Heading                      --          24:20      

15      Jenny Sharp                           --          24:20      

15      William Heading                    --          24:20      

18      Sharon Meyer                       --          35:12      

18      Zane Meyer                           SOC     35:12