pittwater - tos 2 & local south - 8 apr 2001

These results have been processed using the Comp 'O' module of RAMBO

For more information contact: Andrew Stocks

 

Course 1

8.40 Km

Club

Time

Points

Men

 

 

 

 

1 Michael Dowling WR
72:42
20
2 Ian Warren AL
73:53
19
3 Bernard Walker WR
79:10
17
4 Justin Woolford WR
80:35
15
5 Darryl Smith WR
85:09
13
6 James Allston AL
85:12
12
7 Greg Hawthorne WR
115:29
5

Women

1 Danielle Winslow AL
81:16
20
2 Clare Hawthorne WR
82:28
19
   

Course 2

6.20 Km

Men

1 Nigel Davies EV
81:22
20
2 Tony N Woolford WR
105:13
14
3 Kari Eronen AL
112:19
11
4 Simon Allston AL
114:28
9
5 John Brock EV
8 ctrls

Women

1 Christine Brown EV
92:51
20
2 Grace Elson AL
94:37
19
3 Nicola Woolford WR
9 ctrls
   

Course 3

5.60 Km

Men

1 David Marshall AL
53:26
20
2 Andrew Stocks WR
61:10
17
3 Patrick Saile WR
64:06
4 Renny Duckett AL
71:15
12
5 Larry Podmore WR
72:44
10
6 Hugh Winslow AL
72:46
9
7 Randall Hope WR
74:37
8 Bert Elson AL
78:18
6
9 Anthony Lawrie AL
82:19
5
10 Conrad Elson AL
83:50
4
11 Richard Bice EV
99:16
12 Soren Linnemann AL
100:25
3
13 Matthew Hope WR
111:29
14 Jim Laver AL
13 ctrls

Women

1 Sue Hancock WR
56:14
20
2 Christine Marshall AL
69:17
15
3 Anthea Barrow --
86:39
9
4 Andrea Woolford WR
88:38
8
5 Leida Williams AL
94:00
7
6 Jasmine Elson AL
98:06
6
   

Course 4

4.30 Km

Men

1 Terry Liggins AL
49:08
20
2 Daniel James EV
49:19
19
3 John Brammall EV
52:55
17
4 Peter Hall WR
53:27
16
5 Louis Elson AL
56:15
14
6 Paul Pacque EV
56:33
12
7 Mark Hey WR
56:34
11
8 Dennis Frankcombe AL
56:35
10
9 Bob Healey EV
66:41
5
10 Doug Goodwin AL
74:38
2
11 Ron Briggs EV
77:54
2
12 Lee Belbin AL
82:54
2
13 Scott Ashton --
83:49
14 Luke Topfer AL
100:10
2
15 Rod Bilson AL
115:08
2
16 Ken Gray AL
124:07
2
17 Mark Lucas AL
DNF

Women

1 Barbara Tassell AL
53:22
20
2 Emma Warren AL
59:00
17
3 Adele Winslow AL
60:14
16
4 Judy Davis AL
64:12
13
5 Heather Bice EV
67:06
6 Annette Soutter --
72:07
7 Valerie Brammall EV
72:56
9
8 Janet Bush AL
75:11
7
9 Rosanne Rutledge AL
78:58
5
10 Jan Hardy AL
86:50
4
11 Jutta Roper WR
7 ctrls
   

Course 5

3.30 Km

Men

1 Tony Mount AL
52:22
20
2 Pat Sampson WR
60:10
17
3 Nick Sampson WR
113:29
9

Women

1 Sue Mount AL
60:37
20
2 Julia Davies AL
62:14
19
3 Andrea Lawrie AL
81:45
12
4 Mary Hawthorne WR
95:32
8
5 Pat Corby EV
96:25
7
6 Anne Sampson WR
115:25
6
7 Pat Mcguire WR
116:34
5
8 Robyn Chapman AL
DNF
   

Course 6

2.20 Km

Men

1 Ryan Smyth WR
16:09
20
2 Dean O'brien EV
19:58
15
3 Mark Florusse --
25:20
4 Rob Stewart --
27:11
5 Peter Coe AL
31:23
9
6 Rob Hunter AL
45:54
7 Armstrong --
72:30

Women

1 Sonia Lawrie AL
31:27
20
2 Janine Maney --
32:44
3 Julie Sansom AL
36:33
16
4 Jessica Davis AL
38:22
14
5 Beverley Miller AL
41:33
11
6 Elizabeth Hey WR
41:38
10
7 Helen Davies AL
42:53
8
8 Isabelle O'conor AL
59:16
5
9 Cynthia Brock EV
74:09

Mixed

1 Max & Jack Rintoul --
45:45
2 Greve Family --
51:28
   

Course 7

1.70 Km

Men

1 Cameron Topfer --
21:27
2 Tom Marshall AL
27:34
3 Julian Mcgow --
33:58
4 Harry West --
41:41
5 Jai Mcgow --
1 ctrl

Women

1 Ashley Watkins --
16:59
2 Susan Halliday WR
18:28

Mixed

1 Angus Ashton & Daniel Bower --
4 ctrls
   

Course 8

1.50 Km

Men

1 Michael Smith WR
20:20
2 Jayden Watkins --
26:12
3 Stuart Lawrie AL
39:58
4 Karl Bicevskis --
52:45

Women

1 Ruth Middleton --
10:09
2 Elliana Hope WR
29:39
3 Nicola Marshall AL
30:03
4 Lynda Newgrain --
32:22
5 Ellie Cash --
39:40

Mixed

1 Dobie Family --
29:25